Twój Internetowy Sklep Szachowy

Wydawnictwo Penelopa

 • Zobacz wszystkie | Strony: Wydawnictwo Penelopa
 • Mariusz Świder - Jak podbiliśmy Rosję

  Wydawnictwo Penelopa

  Mariusz Świder - Jak podbiliśmy Rosję

  Mariusz Świder - Jak podbiliśmy Rosję

  Polacy założyli Moskwę? Najwięksi rosyjscy pisarze, artyści, politycy byli Polakami? Te nieznane fakty zebrał i opisał Mariusz Świder. Znawca Rosji i pasjonat historii.

  Wyliczył w niej znanych Rosjan i pokazał ich polskie korzenie. Któż z nas wie o tym, że wielki rosyjski pisarz Gogoł, to tak naprawdę polski szlachcic o nazwisku Chochoł? Jeszcze zabawniej robi się, gdy czytam, że faworyt carycy Katarzyny II Potiomkin (ten od potiomkinowskich wiosek) tak naprawdę nazywał się Potępski i nawet sam uważał się za Polaka.

  Świder idzie dalej. Przypomina kroniki Nestora, które dla Rosjan są tym czy dla Polaków księga Gala Anonima. On wprost napisał, że plemię Wiatyczów, które założyło Moskwę było…  z rodu Lachów. Czyli, że Moskwy, której tak się boimy i z którą walczymy, założyliśmy sami. To oczywiście prowokacyjne uproszczenie. Pokazuje jednak, że Polaków i Rosjan mimo, że dużo dzieli, to też bardzo dużo łączy.

  Cena:14.90
 • Prawdziwe zmiany - Anna Kalata

  Wydawnictwo Penelopa

   

  Prawdziwe zmiany - Anna Kalata

   

  Pierwszy raz opowiedziana historia największej metamorfozy ostatnich lat! Anna Kalata, polityk, ekonomista, celebrytka, zdradza nie tylko sekrety swojej diety, ale również opowiada o tym czego dowiedziała się i czego nauczyła się w Indiach. To historia, która pokazuje, że swoje życie jesteśmy w stanie zmienić zawsze, w dowolnym momencie. Wystarczy tylko chcieć spróbować!
  Beata Tyszkiewicz: poznałam panią Anię kilka miesięcy temu i byłam bardzo ciekawa jej książki o przemianie. Jest piękną kobietą i zmieniła swoje życie na jeszcze piękniejsze. Książka to podróż do Indii, które stały się dla niej inspiracją. Warto wybrać się z nią w tą podróż literacką.
  Na blogu J. Konikowskiego znajduje się bardzo ciekawa recenzja: www.blog.konikowski.net/2012/02/20/prawdziwe-zmiany-anny-kalaty/

   

  Cena:28.56
 • Janusz Korwin-Mikke - Rząd rżnie głupa.

  Wydawnictwo Penelopa

  Rząd rżnie głupa

  Janusz Korwin-Mikke - Rząd rżnie głupa.

  Cena:29.00
 • Daniel Coyle - Kod talentu Jak zostać geniuszem

  Wydawnictwo Penelopa

  Kod talentu

   

  Daniel Coyle - Kod talentu Jak zostać geniuszem

  Daniel Coyle, jeden z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarzy. Redaktor magazynu "Outside". Publikował m.in. w "The New York Times Magazine", "Sports Illustrated" i "Play". Autor bestsellera "Wojna Lance'a Armstronga", opisującego fenomen 7-krotnego zwycięzcy najsłynniejszego kolarskiego wyścigu świata Tour de France. Mieszka z żoną i czwórką dzieci w Horner na Alasce.

  Bestseller. Przetłumaczony na trzynaście języków. Nareszcie w Polsce.
  "Chcesz być światowej sławy muzykiem, sportowcem, pisarzem czy naukowcem? Dzięki odpowiednim ćwiczeniom możesz nim zostać" - tę rewolucyjną tezę udowodnił w "Kodzie Talentu" Daniel Coyle, amerykański dziennikarz, autor bestsellerów odsłaniających kulisy sukcesów sportowców. Coyle dotarł do źródła sukcesów wybitnych trenerów, nauczycieli i ich podopiecznych. W tej książce zdradza m.in.:
  - Dzięki komu Michał Anioł został geniuszem?
  - Dlaczego brazylijscy piłkarze w latach 50. XX w. zaczęli nagle gromić najlepsze drużyny świata?
  - Dlaczego jeden moskiewski klub tenisowy w ostatniej dekadzie wychował więcej graczy czołówki światowej niż całe Stany Zjednoczone?
  "Praca Daniela Coyla wywoła rewolucję w nauczaniu" - Publisher weekly.

   

  Cena:39.00
 • Zobacz wszystkie | Strony: Wydawnictwo Penelopa