Twój Internetowy Sklep Szachowy

O mnie

 

Cóż, najtrudniej pisać o sobie.
O osiągnięciach jako zawodnik dużo informacji znajduje się w Wikipedii.
Uprawnienia instruktorskie uzyskałem w 2007 roku.
W latach 2011-2012 pracowałem jako trener kadry kobiet w Polskim Związku Szachowych oraz prowadziłem zajęcia w Młodzieżowej Akademii Szachowej.
W tym okresie seniorki wywalczyły srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Grecji.
W roku 2012 na Olimpiadzie Szachowej w Turcji zdałem egzamin na trenera FIDE.
Zapraszam do małej galerii.

Kilka słów oraz zdjęć związanych z solvingiem.

Pierwszym turniejem, w którym wystąpiłem były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych, które odbyły się w Łowiczu w 2010 roku. Zająłem tam wysokie 8 miejsce (4 wśród Polaków). Poniżej link do Newslettera PZSzachu, gdzie znajdują się wyniki:
http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm=1&idm2=191&akcja=pn&idNewsletter=1#24

Kolejne zawody, w których wziąłem udział odbyły się również w Łowiczu w 2011 roku. Były to jednak już Mistrzostwa Europy, w których uplasowałem się na 7 miejscu (3 wśród Polaków!). Po tym turnieju awansowałem do Kadry Polski i zostałem powołany na Mistrzostwa Świata. Wyniki i relacja z ME w Newsletterze:
http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm=1&idm2=191&akcja=pn&idNewsletter=9

Na Mistrzostwach Świata w Jesi (Włochy, 2011) zdobyłem swój pierwszy medal w solvingu. Drużyna złożona z Piotra Murdzi, Kacpra Pioruna i mnie nie dała szans przeciwnikom zajmując 1 miejsce! Szczegółowe wyniki na stronie Mistrzostw:
http://www.saunalahti.fi/~stniekat/pccc/wcsc11.htm

Na kolejny medal nie czekałem zbyt długo i wiosną 2012 zająłem 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Warszawie. Na uwagę zasługuje fakt, że uzyskałem taki sam wynik punktowy jak wielokrotny mistrz świata Piotr Murdzia! Wyniki, zdjęcia i relacja z tego turnieju na stronie:
http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm2=39&idn=1610

Następne zawody były również wielkim sukcesem. We wrześniu 2012 polska drużyna w tym samym składzie (Murdzia, Piorun, Miśta) zdobyła już po raz 4 z rzędu złoty medal na Mistrzostwach Świata, króre odbyły się w Kobe (Japonia). Więcej informacji w Newsletterze:
http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm=1&idm2=191&akcja=pn&idNewsletter=21

Wywiad i relacja z Japonii na stronie: http://www.szach.tv/index.php/aktualnosci/291-wywiad-z-mistrzami-swiata-w-solvingu-2012-piotrem-murdzia-kacprem-piorunem-i-aleksandrem-mista

 

Zapraszam do galerii zdjęć z przebiegu Mistrzostw świata w solvingu w Kobe w Japonii