Nasz Klub - wiadomości klubowe - rok 2019

Grand Press Photo - szachy

Czy to możliwe aby zdjęcie szachisty zdobyło nagrodę w konkursie fotograficznym?
TAK
Organizowany przez „Press” Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy w Polsce środowiskowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.
Tradycją tego konkursu jest, że przewodniczącym jury i osobą, do której należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć, jest laureat World Press Photo.
W kategorii Pojedyncze zdjęcia > Ludzie trzecie miejsce zajął Mirosław Pieślak
Link do zdjęcia
Link do całego artykułu

Majówka z szachami - Ostróda

18 maja 2019 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Plebiscytowej zgromadziło się wielu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W turnieju Szachowe Nadzieje podium zdominowali członkowie klubu.
Najlepiej wypadła Wiktoria Zapałowska a drugie miejsce zajął Bartłomiej Wolski, który również wywalczył III kategorię.
Szczegóły w serwisie CA
W Mistrzostwach Ostródy Przedszkolaków udział wzięło 52 młodych zawodników i zawodniczek.
W tym samym czasie odbywały się Mistrzostwa Olsztyna gdzie rywalizowało 33 bardzo młodych adeptów szachów.
Gratulacje dla organizatorów ostródzkich zawodów.