Nasz Klub - wiadomości klubowe - rok 2015

Sukcesy w MMM, Bęsia

Ta mała miejscowość koło Biskupca jest bardzo szczęśliwa dla młodych szachistów z Ostródy.
Od 16 do 18 października 2015 szachiści z naszego województwa wspólnie z zawodnikami z mazowieckiego walczyli o punkty ministerialne i wyższe kategorie szachowe (Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików).
Mimo, że szachiści w woj. mazowieckim są bardziej utytułowani to zawodnicy z Ostródzianki zdobyli 5 pkt. W grupie chłopców i dziewcząt było do zdobycia po 16 pkt.
Najwięcej zdobyła Anna Maślewska - 3 pkt, zajmując bezapelacyjnie I miejsce w gronie 12 dziewcząt.
Po 1 pkt. dołożyli Emilia Lisowska i Maciej Kietrys. Ania wygrywając grupę zdobyła II kategorię szachową.
Duże słowa uznania należą się również dla Macieja, który zajął 4 miejsce (startowało 24 chłopców) - był najlepszym zawodnikiem z woj. warmińsko-mazurskiego.
Pozostali zawodnicy z naszego województwa zdobyli 8 pkt.
Szczegółowe wyniki:
D10
C10

Niewielka galeria autorstwa Jerzego Maślewskiego

Awans do finałów MP

Anna Maślewska i Dorota Bartkowska awansowały do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski do lat 14.
W dniach 11-16.10.2015 wystartowały w półfinałach w Bęsi.
Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Chess Arbitra
Startował również Maciej Kietrys, ale nie uzyskał awansu.
Jego rezultat można zobaczyć na stronie
Chess Arbitra - D9
Chess Arbitra - C11

Szachy szybkie w Gdańsku

Joanna Górecka i Jakub Gintowt wzięli udział 17.10.2015 w turnieju w Gdańsku.
Szczegółowe wyniki znajdują się na stronach Chess Arbitra:
do lat 9
open

Relacja z MŚ w rozwiązywaniu zadań w czasopiśmie MAT

Redaktor MAT-a był na miejscu w Ostródzie w trakcie Mistrzostw Świata oraz obrad Kongresu