Nasz Klub - wiadomości klubowe - rok 2013

Nie zwalnia tempa Aleksandra Wierzbowska. Przygotowania do finałów Mistrzostw Polski w OSU to treningi na przemian ze startami kontrolnymi.
- 14 - 18 styczeń w Bydgoszczy www.chessarbiter.com/
- 21 - 25 styczeń w Olsztynie www.chessarbiter.com/
- 17 -23 luty w Jastrzębiej Górze www.chessarbiter.com/


W dniach 7-8.02. odbywały się międzynarodowe zawody w solvingu. W ramach Moscov Open wystartowało trzech polskich solverowców, m.in. Aleksander Miśta. Polacy wypadli bardzo dobrze a Olek podzielił 7-8 miejsce co w tak doborowej stawce należy uznać za dobre miejsce. Szczegóły na www.pzszach.org.pl/

 


8 lutego zostały ogłoszone wyniki 17 Plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca Ostródy 2013. Aleksander Miśta uplasował się na 6 miejscu, a Aleksandra Wierzbowska na 18. Nominowanych było 23 sportowców. Na zdjęciu poniżej statuetka dla Aleksandra Miśty.

internetowy sklep szachowy, sklep z szachami, szachy, literatura szachowa, szachownica demonstracyjna, zegar szachowy, arcymistrz


Bartosz Trzeciak w czasie ferii wybrał się do Biskupca. Na stronie www.wmzszach.republika.pl/ zakładka> Wyniki znajduje się fotorelacja oraz szczegółowe wyniki.
W dniach 2-3 luty w Gdańsku uczestniczył w Zimowym Turnieju Szachowym dla zawodników do 1600. Szczegóły na http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_202/


Aleksander Miśta w dniach 25.01. - 03.02.2013 wystąpił w VI Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Górze Św. Anna. Udział w tych zawodach może zaliczyć do udanych. Zajął I-II miejsce, przegrywając punktacją pomocniczą zaledwie o 0,5 pkt. Uzyskał 8 z 10 partii. Szczegółowe wyniki na www.chessarbiter.com/.


Nie spoczywa na laurach najlepsza juniorka z klubu MLKS Ostródzianka. W silnym kobiecym turnieju w Gdańsku okazała się najlepsza, a w dodatku wypełniła normę na I kategorię. Turniej odbywał się w grudniu 2012 oraz styczniu 2013 (dwa zjazdy weekendowe). Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.chessarbiter.com/. Dla przypomnienia informuję, że w tym roku po raz trzeci będzie grała w finałach Mistrzostw Polski juniorów. Na codzień uczy się w Gimnazjum Salezjańskim.


Na początku roku 12.01.2013 w Domu Harcerza został zorganizowany Turniej Klasyfikacyjny na V i IV kategorię szachową. Mimo trudnych, zimowych warunków do Ostródy stawiło się 28 uczniów z Działdowa, Samborowa, Olsztyna i Ostródy. Swe pierwsze normy uzyskało 6 zawodników w tym 3 z ostródzkich szkół. Należy podkreślić liczny udział przedszkolaków. Obecnie we wszystkich przedszkolach chętni mogą poznać podstawowe zasady tej jakże popularnej gry logicznej. Organizatorem zawodów był klub MLKS Ostródzianka a sędziowali Mirosław Orłowski i Cezary Klimek. Szczegółowe wyniki www.wmzszach.republika.pl/ zakładka> Wyniki.