Nasz Klub - wiadomości klubowe - rok 2013


13 kwietnia 2013 w Działdowie już po raz czwarty członek naszego klubu Cezary Zarębski zorganizował Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków i dzieci do lat 7.
Wśród dziewcząt miejsca na podium rozdzieliły między sobą ostródzianki (startowało 8 osób) a Jakub Gintowt uplasował się na 2 miejscu spośród 31 zgłoszonych chłopców.
W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch ostródzian. Wielki sukces!!!
Należy podkreślić, że programowe zajęcia z przedszkolakami prowadzi członkini klubu Iwona Lisowska.
Obecnie cotygodniowym szkoleniem objęci są również uczniowie szkół podstawowych a zajęcia odbywają się w SP 3 i SP 5.
Fotorelacja znajduje się na stronie
Relacja C. Zarębskiego na stronie
Szczegółowe wyniki na stronie zakładka Wyniki
M. Dabkus z portalu WAMA-SPORT również zamieścił relacje na stronie
Zawody sędziował Mirosław Orłowski.


W Książu koło Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) w dniach 10-17 kwietnia 2013 odbywała się II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych.
W tej prestiżowej imprezie wystartowała najlepsza ostródzka juniorka Aleksandra Wierzbowska. W grupie D14 zajęła 30 miejsce zdobywając 4 pkt. z 9 partii oraz 1 pkt do klasyfikacji województw.
Wyniki na stronie


Ostródzki klub był współorganizatorem drużynowych rozgrywek szkolnych SZS dla szkół ponadgimnazjalych 27.03. oraz 03.04.2013 dla gimnazjów. Dokładne zestawienie wyników znajduje się na stronach:
- ponadgimnazjalne na stronie
- gimnazja na stronie
Swój opis na WAMA-SPORT przedstawił redaktor Marek Dabkus na stronie oraz na stronie

 W dniu 9 marca 2013 w Pałacu Młodzieży w Olsztynie odbyła się symultana arcymistrza Aleksandra Miśty. Więcej


6 marca 2013 odbyły się w Ostródzie w hali OCSiR Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS Szkół Podstawowych. Współorganizatorem była sekcja szachowa MLKS Ostródzianka, a sędzią asystentem Mirosław Orłowski. Pełny serwis informacyjny znajduje się na stronie www.chessarbiter.com/. Krótką informację możemy również znaleźć na Wama-sport.


Rozwiązywanie zadań (solving). W dniach 2-3 marca 2013 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w rozwiązywaniu zadań. Uczestniczył w nich Aleksander Miśta. Wśród 21 zawodników ostródzianin zajął 4 miejsce. Pod koniec kwietnia będzie brał udział w Mistrzostwach Europy w Wilnie (Litwa). Pełny serwis turniejowy oraz szczegółowe relacje znajdują się na stronie PZSzach oraz na www.chessarbiter.com/.