Nasz Klub - wiadomości klubowe - rok 2013


Dużym sukcesem zakończył się występ dwóch szachistów z Ostródzianki w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących. Zawody odbywały się w Warszawie w dniach 22.04. - 01.05.2013. Andrzej Migala zdobył brązowy medal, a Ryszard Suder zajął IV miejsce. Oprócz uzyskania wysokich lokat będą oni reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Saragossie (Hiszpania).

Szczegółowe wyniki
Andrzej Migala


W tym roku skład Ostródzianki został poszerzony o kolejnego zawodnika. Nowo pozyskany mistrz międzynarodowy Piotr Murdzia to duże wzmocnienie do drużyny seniorów, która już niebawem rozpocznie boje w ekstralidze. W dniach 26 - 28.04.2013 wystąpili wspólnie z Aleksandrem Miśtą w Wilnie w Mistrzostwach Europy w rozwiązywaniu zadań. Jak przystało na mistrzów świata (tytuł zdobyli w Kobe w Japonii) również i w Europie nie mają sobie równych. Indywidualnie P. Murdzia był pierwszy, a A. Miśta zajął piąte miejsce. W składzie zwycięskiej ekipy był również Kacper Piorun (zajął 10 lokatę). Pod koniec września cała trójka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Gruzji.

Informacja na stronie PZSzach Relacja na portalu Wama-Sport


Wyjazd do Pieczysk koło Bydgoszczy to kolejny sukces ostródzkich szachistów. W dniach 27-28.04.2013 odbywały się w tej uroczej miejscowości Mistrzostwa Polski Pocztowców. Indywidualnie Tomasz Kupryjaniuk zajął w nich II miejsce, a Waldemar Jędra został sklasyfikowany na X miejscu. W klasyfikacji drużynowej (pod nazwą Olsztyn) w/w oraz Jacek Pielach zajęli II miejsce.

Dokładne wyniki Relacja na portalu Wama-Sport


Członkowie klubu Cezary Klimek, Bartosz Trzeciak, Aleksandra Wierzbowska i Paweł Klimiuk brali udział w Lidze Szkolnej w Olsztynie, która trwała od X 2012 do kwietnia 2013. Oprócz w/w startowała liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie zajęcia prowadzą C. Klimek i P. Klimiuk.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie http://www.wmzszach.republika.pl/ zakładka Liga szkolna 2012/2013