Nasz Klub - wiadomości klubowe - rok 2013

Ruszyła ekstraliga szachowa.
Pierwsze 3 rundy odbyły się 22 -24 maja 2013 we Wrocławiu. Następne zjazdy zostaną rozegrane w Gorzowie Wlkp. i Katowicach (we wrześniu).
Od lat MLKS "Ostródzianka" Ostróda jest jedynym reprezentantem województwa w rozgrywkach drużynowych na najwyższym szczeblu.
IMPACT TEAM OSTRÓDA (nazwa na czas rozgrywek) grał z TKKF Drogowiec Kraków, KSz Stilon Gorzów Wlkp. i KSz "Odrodzenie" Kożuchów.
W tej turze rozgrywek wystąpili w składzie:
- Aleksander Miśta,
- Krzysztof Jakubowski,
- Piotr Murdzia,
- Sylwester Bednarek,
- Andrzej Migala oraz
- Joanna Górecka.

Drużyna rok temu awansowała do tych prestiżowych rozgrywek i się utrzymała - co było dużym, miłym zaskoczeniem.
Obecnie sytuacja jest podobna - zawodnicy starają się utrzymać w ekstraklasie. Zapowiedzieli walkę o każdy punkt, nawet z mocniejszymi zespołami.
W rywalizacji we Wrocławiu wywieźli 1 punkt po remisie z Odrodzeniem Kożuchów. Pozostałe pojedynki niestety przegrali.

Strona ekstraligi
Relacja M. Dabkusa na WaMa-sport


Mistrzostwa Europy w szachach odbyły się w Polsce w dniach 4-16.05. 2013 w Legnicy woj. dolnośląskie. Województwo reprezentował arcymistrz Aleksander Miśta z MLKS Ostródzianka Ostróda. O skali trudności tej imprezy świadczył fakt, że ostródzki zawodnik miał dopiero 99 numer startowy. Na majowej liście rankingowej wśród polskich zawodników ma 11 numer. Do Legnicy przyjechała cała europejska czołówka - łącznie ok. 300 zawodników. Awans do Pucharu Świata, który odbędzie się w Tromso (Norwegia) w sierpniu, uzyskuje tylko 23 zawodników. Po 11 rundach A.Miśta zgromadził 7 punktów i zajął 48 miejsce. Niestety do pełni szczęścia zabrakło pół punktu. Jest to jego najlepszy rezultat w historii startów w zawodach tej rangi.

Olek Miśta piórkiem Ovidiu Lascara

Karykatura Olka piórkiem Ovidiu Lascara

Szczegóły na stronie pl.eicc2013.pl/Na bieżąco czytelników portalu www.wama-sport.pl informował Marek Dabkus.


W-M Zrzeszenie LZS corocznie organizuje turniej o "Złotą Wieżę" w innej miejscowości województwa. Tym razem 28 - 29.04.2013 w Bratianie koło Nowego Miasta Lubawskiego o awans do Zamościa na zawody centralne rywalizowało 9 drużyn. Wystartowały 2 zespoły Ostródzianki. Występ można uznać za udany - pierwszy zespół Ostródzianki był najlepszy, a rezerwy Ostródzianki niewiele ustępowały czołowym drużynom - zajęły 5 miejsce. Do sukcesu w poszczególnych zespołach przyczynili się: - Ostródzianka I - Ł. Jadanowski, J. Górecka, P. Głębocki i A. Wierzbowska, - Ostródzianka II - P. Klimiuk, Z. Szporko, B. Trzeciak i B. Mazurkiewicz. Na uwagę zasługują wyniki J. Góreckiej i A. Wierzbowskiej, które zdobyły 100% punktów na swoich szachownicach.

Sprawozdanie Relacja na portalu Wama-Sport