Nasz Klub - wiadomości klubowe - rok 2012

W dniach 27 - 30.12.2012 odbył się XV Kętrzyński Festiwal Szachowy. Chwilę przerwy od nauki wykorzystała A. Wierzbowska i poświęciła się swojej ulubionej pasji. Oczywiście wystartowała w mocniejszej grupie, dającej możliwości gry z dużo silniejszymi zawodnikami. Komplet wyników na stronie www.chessarbiter.com/.


Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyły się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 14-16.12.2012. Tradycyjnie nie zabrakło naszych akcentów. K. Jakubowski wziął udział tylko w ME Błyskawicznych ze względu na obowiązki związane z pracą zawodową. Zajął 50 miejsce na 444 startujących. Jean-Pierre Le Roux wypadł lepiej plasując się na 21 miejscu. Strona ME. W ME w Szachach Szybkich wystąpił również A. Miśta, S.Bednarek i A. Wierzbowska. Olek zajął miejsce 23, Le Roux 36, S. Bednarek 147, a Ola 487. Startowało ponad 700 szachistów z całej Europy.


W dniach 23-25.11.2012 w Giżycku odbył się XIV Turniej Szachowy Juniorów o Puchar "Trzech Leszczy". Startowała w nim A. Wierzbowska i z wynikami można się zapoznać na www.chessarbiter.com/. Wyniki jakie uzyskuje rywalizując z rówieśnikami (chłopcami) są dalekie od podium, ale nie zniechęca się porażkami. Wręcz ją mobilizują i zachęcają do dalszej wytężonej pracy. Upór i wola walki godne naśladowania.


Niestrudzona A. Wierzbowska wybrała się w dniach 3 - 10.11.2012 do Zakopanego. Organizatorzy cyklu turniejów "Z szachami przez Polskę" tym razem zawody zaplanowali w stolicy Tatr. Liczymy, że starty kontrole przyniosą efekty szkoleniowe. Dla zainteresowanych strona zawodów www.chessarbiter.com/.


Od 1 do 6 października 2012 w Miętnem koło Garwolina odbywały się półfinały do Mistrzostw Polski Juniorów. Startowała w nich z sukcesem Aleksandra Wierzbowska zajmując 3 miejsce. Dla przypomnienia podam, że awans uzyskują 4 zawodniczki. Rywalizacja w makroregionie z woj. mazowieckim nie należy do łatwych. Tym bardziej należy docenić trzecią lokatę. Po drodze Ola pokonała W. Soćko, która zajęła I miejsce w grupie. Szczegóły na www.chessarbiter.com/.


Przed ważną imprezą jaką jest półfinał MPJun. A. Wierzbowska wystartowała w Mistrzostwach Województwa Juniorów - wrzesień 2012, wygrywając w swojej grupie. Mimo, że miała zagwarantowany udział w makroregionie to potraktowała treningowo pojedynki z lokalnymi rywalkami. Całość wyników oraz fotoalbum na stronie www.chessarbiter.com/.


W. Jędra w branżowych Mistrzostwach Europy Pocztowców występował w drugiej drużynie Poczty Polskiej na I szachownicy. Do końca trwała ostra rywalizacja i dopiero w ostatniej rundzie rezerwy okazały się nieznacznie gorsze od pierwszej drużyny. W. Jędra ocenia swój występ na 4+ przegrał tylko jeden pojedynek, rozgrywając ciekawe i kombinacyjne partie. W jego ocenie duży wkład w przygotowanie do ME wniosły partie rozegrane w ramach ekstraligi.


W dniach 16 - 22.09. 2012 w Hotelu Dadaj odbył się tradycyjny już XXVII Puchar Grunwaldu dla niewidomych i słabowidzących. Jak co roku bierze w nim udział dwóch szachistów z MLKS Ostródzianka. Na 23 zawodników nasi zajęli: - Andrzej Migala - 7 miejsce, - Ryszard Suder - 8 miejsce. A. Migala wypełnił kolejną normę na km. Gratulacje!!! Szczegółowe wyniki na www.chessarbiter.com/.