Twój Internetowy Sklep Szachowy

Nasz klub

TUŻ ZA PODIUM

W Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) w dniach 8-9 czerwca 2013 odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych.
W sobotnich zmaganiach drużynowych z naszego województwa wystartowały dwie drużyny - Impact Team Ostróda i MLKS Ostródzianka.
Na 21 zespołów reprezentanci naszego regionu zajęli odpowiednio 4 i 11 miejsce. Był to pierwszy start w tego rodzaju rozgrywkach, więc debiut można uznać za udany.
- Waldemar Jędra.
W niedzielnych rozgrywkach indywidualnych szachiści z naszego miasta również brali udział.
- Waldemar Jędra- 74.
Joanna Górecka wśród kobiet uplasowała się na 15 miejscu.
Arcymistrz K.Jakubowski może mówić o pechu, gdyż zajął dzielone 1-5 miejsce ale punktacją pomocniczą został sklasyfikowany tuż za podium. Ogółem startowało 99 osób.

W dniach 30.05. - 02.06.2013 rozegrane zostały w Olsztynie IMWJun. w szachach.
Z Ostródy tradycyjnie wyjechała silna grupa zawodników z MLKS Ostródzianka oraz uczniowie szkół podstawowych niezrzeszeni w klubie.
Zgodnie z oczekiwaniem kolejny złoty medal zdobyła Aleksandra Wierzbowska w grupie D15.
Wyniki na ww.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_2899/
Przy okazji wypełniła normę na I kategorię szachową. Na co dzień uczy się w Gimnazjum Salezjańskim.
W grupie chłopców do lat 13 bardzo dobrze wypadł Bartosz Trzeciak zajmując trzecie miejsce (SP 3).
Powody do zadowolenia może mieć Iwona Lisowska. Prowadzona przez nią działalność szkoleniowa przynosi kolejne widoczne rezultaty.
Po dwóch latach nauki w przedszkolach i szkołach podstawowych przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności na szczeblu wojewódzkim.
W grupie C9 wystartowało 4 chłopców i okazało się, że Maciej Kietrys wywalczył drugie miejsce i zdobył IV kategorię. Gratulacje!!!
Wystąpili ponadto Łukasz Ługiewicz, Marcel Górzyński i Paweł Lisowski. Obecnie firma Lider-Mat prowadzona jest przez Krzysztofa Lisowskiego.
Duże słowa uznania należą się również dla kolejnego członka klubu - Cezarego Zarębskiego. Jego podopieczni szkoleni w Działdowie wywieźli z Olsztyna 3 medale. Życzymy kolejnych sukcesów.